motto: "Uwaga, grupa! Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja."
Maks - Seksmisja


STRONA GŁÓWNA


Aktualności


Uczestnicy


Daty


Cel


Sponsoring

 


Organizator wyprawy KW


TU JESTEŚMY *

Orientacyjnamapa
Nasze plany
1.Naszym zasadniczym planem jest dokonanie pierwszego polskiego wejścia na Kongur Shan i czwartego w historii na ten szczyt.Planowane jest pierwsze powtórzenie drogi rosyjskiej z 2004 roku. Droga ta wiedzie ponad 4 kilometrową ścianą północną i jest jednym z największych przewyższeń na świecie. Droga ta posiada znaczne nagromadzenie trudności technicznych, które wraz ze znaczną wysokością i trudnymi warunkami pogodowymi sprawia, że jest to wielkie wyzwanie sportowe na skale światową.
Według Rosjan - autorów tej drogi, trudności tej drogi w kluczowych miejscach sięgają stopnia VI+ A1. Wspinaczka na tą górę jest porównywalna do wspinaczki na samo K2. 

2.Eksploracja rejonu lodowca Karay Aylak.Wykonanie materiałów fotograficznych Kokodak Peak (7210m), Kongur Dowe (7530m), Dongbei Peak (7625m) w celu sprawdzenia możliwości wytyczenia nowych dróg wspinaczkowych na te wierzchołki pod przyszłe wyprawy.


Zaprzyjaznione media :) 

 
 
web stats stat24 ................................................................................ostatnia zmiana: 13.07.2007 AR..