STRONA GŁÓWNA


AKTUALNOŚCI


Uczestnicy


Daty


Cel


Sponsoring

Zdjęcia pokazują nasz patriotyzm lokalny...

Marcin - pomysłodawca, lider i pantera w jednym :)
Andrzej - Andrzej to Andrzej, pierwszy, który podchwycił pomysł :)
Marcin Andrzej
przechodząc do konkretów... o uczestnikach wyprawy słów kilka:


Marcin_Hennig MARCIN HENNIG, vel."Heniek", 30 lat, Gdańsk, KW Trójmiasto
kierownik wyprawy
Na co dzień: architekt
Od święta: taternik, alpinista, maratończyk, 5-krotnie uczestniczył w wyprawach w góry wysokie, 3-krotnie jako kierownik tych wypraw. W jego dorobku górskim są: liczne wspinaczki zimowe i letnie w Tatrach, Alpy (Liskam 4532 mnpm.), Kaukaz (dolina Bezingi - Lialver 4350 mnpm, wspinaczka na Dżangi Tau 5051 mnpm. bez osiągnięcia wierzchołka) Tien Shan (Khan Tengri 7010 mnpm, Pik Pobiedy 7439 mnpm - uważany za jeden z najtrudniejszym 7-tysięczników na świecie) Pamir (Pik Lenina 7134 mnpm, Pik Korżeniewskiej 7105 mnpm., Pik Komunizma 7495 mnpm.) Jest pierwszym i do tej pory jedynym Polakiem, który uzyskał zaszczytny rosyjski tytuł "Snieżnyj Bars" (pol.śnieżna pantera), nadawany wspinaczom, którzy zdobyli wszystkie pięć 7-tysięczników byłego ZSRR. Jego materiały zdjęciowe są prezentowane na wystawach fotograficznych.

Andrzej_Rusowicz ANDRZEJ RUSOWICZ, 35 lat, KW Trójmiasto
Na co dzień: projektant sieci radiowej.
Od święta: uczestnik wypraw w Alpy (3-krotnie zdobyty szczyt Mt. Blanc 4807 mnpm, Mt. Maudit, Mt. Blanc di Tacul, Breithorn 4165 mnpm.), góry Afryki (Kilimandżaro 5895 mnpm, Mt. Kenya 5199 mnpm), Kaukazu (Elbrus 5642 mnpm), Andy (Aconcagua 6962 mnpm.), Tien-Szan (Khan-Tengri 7010 mnpm.), Pamir (Pik Korżeniewskiej 7105 mnpm) Karakorum (Broad Peak 8047 mnpm - osiągnął wys. 7200 mnpm) Najczęściej uprawia wspinaczkę w Tatrach Polskich i Słowackich. Fotograf amator.

Artur_Elwirski ARTUR ELWIRSKI, vel."Elwir", 36 lat, KW Trójmiasto
Na co dzień: prowadzi dwie sztuczne ściany wspinaczkowe w Gdańsku. Absolwent AWF.
Szkoli adeptów wspinaczki oraz ratowników wysokościowych z Państwowej Straży Pożarnej i PCK.
Od święta: taternik jaskiniowy, alpinista, polarnik, płetwonurek, podróżnik, licencjonowany instruktor PZA, szef Sekcji Ratownictwa Wysokościowego GRS PCK Sopot. Speleo Mistrz Polski z 2004 i 2005 roku. Startuje również w zawodach we wspinaczce sportowej. Wspina się od 1989 roku. Przemierzył 400 km na nartach na Spitzbergenie. Spłyną zimą na tratwie rzeką Wisłą. W jego dorobku górskim są: głównie liczne wspinaczki zarówno zimowe, jak i letnie w Tatrach, Alpach, trudne drogi wielowyciągowe typu skalnego, Andy (Aconcagua 6962 mnpm), Kaukaz (dolina Bezingi - Lialver 4350 mnpm, Dżangi Tau 5051 mnpm)

Pawel_Roehrych PAWEŁ ROEHRYCH, 35 lat, Warszawa, KW Warszawa
Na co dzień: inżynier budownictwa lądowego, specjalizuje się zwłaszcza w konstrukcjach prefabrykowanych
Od święta: taternik i podróżnik W jego dorobku górskim są: liczne wspinaczki w Tatrach, Elbrus (5642 mnpm) na Kaukazie, pamirski Pik Lenina (7134 mnpm), Pobiedę Zachodnią (6918 mnpm) i Khan Tengri (7010 m npm) w Tien Shanie oraz Muztaghatę (7546 mnpm) w chińskim Kun Lunie.

Pawel Tomaszewski PAWEŁ TOMASZEWSKI, vel. "Kropa", 26 lat, Trójmiasto
Absolwent AWF, członek w sekcji Ratownictwa Wysokościowego GRS PCK Sopot. Uczestniczy w zawodach ratownictwa wysokościowego, jednostek MON i MSW, w eksploracji jaskiń, biegach i marszach na orientacje, trekkingach górskich, a także wspinaczkach skalnych.

Artur Karczewski ARTUR KARCZEWSKI, vel."Karuzo", 29 lat, KW Trójmiasto
Zawodowo: inspektor PRS Niezawodowo: wspinacz, grotołaz, żeglarz, maratończyk, wolontariusz w Grupie Ratownictwa Specjalnego PCK w Sopocie, miłośnik rowerów. Dorobek górski: trekkingi górskie po Karpatach, Kaukazie, Tien-Shan, wspinaczki zimowe i letnie w Tatrach i Alpach

Tomasz_Sommer TOMASZ SOMMER, 34 lata, KW Warszawa
Na co dzień: dziennikarz.
Wspinał się w Tatrach, Ałtaju, Alpach, Kaukazie, Andach, Pamirze, Tien-Shanie i Kun Lunie. W jego dorobku górskim są: Biełucha w Ałtaju 4506 mnpm, Chimborazo w Andach 6310 mnpm

MAGDALENA MARCINIAK, KW Trójmiasto
Kilka słów za momencik...


kontakt:
Marcinhennig@multicon.pl
Andrzejandrzej.rusowicz@wp.pl